نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
یقین گمشده

یقین گمشده

هنرمندان

استاد احمد پژمان در رابطه با این آلبوم و نوازندگان آن می نویسند : 

بدور از هرگونه تعارف باید بگویم که این موسیقی ایران است و اردشیر کامکار فرزند خلف او. صرف نظر از مرزهای جغرافیایی و قومیت های موجود در گستره ی ایران. اردشیر کامکار را می توان در زمره تاثیرگذارترین و برجسته ترین نوازندگان کمانچه در چند دهه اخیر ایران بشمار آورد که الگویی شاخص برای نسل های پس از خود نیز بوده است. زحماتی را که ایشان برای کمانچه و تکنیک های آن کشیده است بر کسی پوشیده نیست. شناخت بیشتر من نسبت به ایشان در موسیقی فیلم “باران” بود که با من همکاری داشتند و اجرای جمله ای به موتیفی کوتاه که آن چنان با فهم بالای موسیقی و احساسش آن را نواخت که همگی را تحت تاثیر قرار داد و آنجا بود که برای من اردشیر ، اردشیر شد. تم های استفاده شده از مناطق مختلف کردستان با ذوق و سلیقه خاصی بسط و گسترش داده شده و نوازندگی هر دو هنرمند و تلفیق کمانچه و سازهای کوبه ای بطور عالی و با مهارت انجام شده است.

و نیز زکریا یوسفی ، که سالهاست ضبط سازهای کوبه ای آلبوم ها و آثارم به عهده او بوده و با ایشان همکاری مستمر داشته ام. او از نوازندگانی است که در زمینه ریتم زحمات فراوانی کشیده است و آثار صوتی و تالیفی ارزشمندی از او دیده ام ، که یکی از آن نمونه ها کتابیست که در خصوص ریتم های مناطق مختلف تالیف کرده و بسیار مورد تایید و تقدیر من می باشد. مرداد ۱۳۹۳ »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

هاوار (بر اساس مقام قطار و خاوکر)

6:40
191
2

چوپی

5:55
73
3

چاره غم

8:42
43
4

همرهان طریقت

5:28
38
5

برمزار پیر شالیار

7:43
17
6

نگارا

5:00
27
7

آتش جان

3:36
26
8

غریبانه

7:03
22
9

کابوکی

3:50
16
10

نغمه دیار بکر

2:59
19

آلبوم های دیگر اردشیر کامکار

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.