نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

تصنیف های دوره قاجار 2

تصنیف های دوره قاجار 2

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1386

ناشر: ماهور

هنرمندان

سی دی دوم آلبوم "تصنیف های دوره قاجار" توسط آقای کریم صالح عظیمی در سال 1356 در منزل استاد دوامی ضبط شده است. آقای صالح عظیمی درباره جریان ضبط این مجموعه چنین نقل می کنند : در آن زمان من در مکتب صبا در خدمت استاد دوامی بودم و پیوسته در محضر ایشان درس آواز می گرفتم. من چند سالی را نزد استاد بودم تا این که همه دستگاه ها به جز راست پنجگاه و نوا را از ایشان فرا گرفتم. استاد دوامی در سال 1356 مکتب صبا را ترک کرد و خناه نشین شد. قرار شد من برای تکمیل درست آواز هفته ای دو روز به منزل ایشان در خیابان فخرالدین عراقی بروم. پس از مدتی من ردیف این دو دستگاه را هم از استاد تعلیم گرفتم. استاد دوامی غالباً ردیف آوازی خودشان را تدریس می کردند و اصولاً تصنیف درس نمی دادند. اما یک که من به منزل ایشان رفته بودم از من خواستند تا جلسه ی بعد ضبط صوتی همراه ببرم تا به رسم یادگاری برای من تعدادی تصنیف بخوانند. همینطور هم شد. یعنی جلسه ی بعد من به همراه یک ضبط صوت کوچک به منزل ایشان رفتم و استاد نیز از روی لطف و بدون هیچ چشمداشتی این تصانیف را برای من خواندند و من آنها را ضبط کردم.»

آقای صالح عظیمی عنوان می کند که در آن هنگام دوامی دیگر نواختن تنبک را کنار گذاشته بود و از این رو برخلاف دوره جوانی به هنگام خواندن تصانیف خود را با تنبک همراهی نمی کرد. اما سه تار کوچکی داشت که گه گاه برای همراهی آواز از آن استفاده می کرد. بنا به گفته ی جناب صالح عظیمی، استاد دوامی تصانیفی را که در این مجموعه خوانده است همه را از بر اجرا کرده و فقط در یک مورد تصنیف "ای کبوتر" اثر جهانگیر مراد معروف به حسام السلطنه به متن شعری که آقای صالح عظیمی به همراه داشته، رجوع کرده است.

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آلبوم های دیگر عبدالله دوامی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter