نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

تصنیف های دوره قاجار 1

تصنیف های دوره قاجار 1

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1386

ناشر: ماهور

هنرمندان

استاد عبدالله دوامی بدون شک بزرگترین راوی تصانیف یک قرن گذشته است. رپرتوار او شامل تصنیف ها، کارعمل ها و آوازهای ضربی است که در اواخر دوره ی قاجار در بین نوازندگان و خوانندگان درباری و همچنین نوازندگان تنبک و ضربی خوان ها مرسوم بوده است. تصانیفی که از دوامی ضبط شده و در این اثر ارائه شده اند شامل دو مجموعه است. مجموعه اول بخشی از تصانیفی است که در سال 1293 هجری شمسی در سفر تلفیس برروی صفحه پر شده و مجموعه دوم تصانیفی است که در سال 1356 هجری شمسی آقای کریم صالح عظیمی در منزل استاد ضبط شده است. 

آثاری در این آلبوم یعنی سی دی 1 "تصنیف های دوره قاجار" خواهید شنید ضبط شده در سال 1293 هجری شمسی در تفلیس گرجستان هستند. 

در سال 1290 شمسی ابوالحسن خان اقبال  السلطان به همراهی حسن خان مشکوه الممالک که از شخصیت ها و منشیان زبردست بود برای مدتی به تلفیس رفت. در این هنگام کمپانی مونارک رکورد از اقبال السلطان درخواست که برای ضبط صفحه با تعدادی از نوازندگان ایرانی خود را آماده سازد. وی نیز در مراجعت به ایران در سال 1292 با برخی از موسیقیدانان از جمله درویش خان ملاقات کرد و جریان دعوت کمپانی مونارک رکورد جهت ضبط موسیقی ایرانی را در میان گذاشت. پس از موافقت درویش خان قرار شد تا هیئتی از موسیقیدانان ایرانی شامل دوریش خان و باقرخان رامشگر و سیدحسین طاهرزاده و عبدالله دوامی در اواخر اسفند ماه 1292 راهی تفلیس شوند. هئیت بعد از ورود به گرجستان در سفارت ایران چند کنسرت اجرا کرد و سپس در فروردین 1293 بیش از 180 برنامه ضبط کردند. که در این برخی از آنها را خواهید شنید.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر عبدالله دوامی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.