نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

شبگیر و ایوار

شبگیر و ایوار

اثری از یمین غفاری

آهنگساز:
یمین غفاری

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: اسفند 1395

ناشر: پژواک نیزوا

هنرمندان

یمین غفاری نوازنده و آهنگساز این اثر : « از نوجوانی با مضراب درخشان لطفی، نغمه های بی بدیل شهناز، استواری جواب آواز پیرنیاکان، شیرینی سه تار فیروزی مانوس بوده ام، همگی در جانم ریشه دوانیده و سیطره اش رهایم نمی کند. لحظه ای بدون اینها نبوده ام و زمانی بدون آن هم برایم متصور نیست، آنقدر که ساده دلانه همگان را شیفته ی این سحرانگیز هنر پنجم دنیا می دانم.

بارقه ی "شبگیر و ایوار" از زمستان 1393 در ذهنم شکل گرفت، اعتراف میکنم آنچه پیش رو دارید، در آغاز این نبود و در حین کار دستخوش دگرگونی شد، آشنایی ام با ریتم های آمریکای لاتین و سازهای آن، سبب علاقمندی ام به تلفیق این دو شد، به پیروی دریافتم که تجربه این سازها در کشورمان بیشتر در حیطه موسیقی پاپ هست و کنار سازهای ایرانی نوپا محسوب می شود، اما من در تلاطم دو رویکرد شخصی ام گرفتار شدم، از طرفی ذهنیت ردیف محور و سنتی، از طرف دیگر روحیه ماجراجو و اشتیاق به کارهای نکرده، دوگانگی دردسراسز که برایم به یک وسواس تبدیل شده و این بار هم در طولانی شدن پروژه موثر بود. در این بین تلاش کردم به هر دو ندای درونم پاسخ دهم و مجموعه را به خیال خود از هر دو نگاه برخوردار کنم. شبگیر به معنای هنگام صبح و ایوار به معنای هنگام عصر است. 

اگر بخواهیم پیرامون شبگیر و ایوار سخنی بگویم می توانم سه بخش کلی را معرفی کنم، اول قطعات ضربی با فضای موسیقی سنتی، دوم قطعات با ریتم ها و سازهای آمریکای لاتین و سوم بخش های آوازی، ارتباط هر سه بخش در بستر دستگاه چهارگاه نهایی می شود. گوشه های درآمد، مخالف، نغمه، خسروانی، حصار، مثنوی، بوسلیک، منصوری به فراخور مورد استفاده قرار گرفته اند ولی نه در توالی متداول در ردیف. قطعات به تنهایی و مستقل از یکدیگر هستند اما تلاش شده تا کل مجموعه یکپارچگی و وحدت بی بهره نباشد. توضیح اینکه قطعه "به یاد شهناز" از نواخته های استاد جلیل شهناز هست که باز اجرا شده، پیشکشی برای شادی روح ایشان »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

بامداد

3:33
80
2

خسروانی

6:36
29
3

شفق

4:02
26
4

مثنوی

6:12
26
5

رنگ

4:06
22
6

نغمه

3:34
15
7

به یاد شهناز

6:41
21
8

شبگیر

5:17
25
9

طلوع

4:50
15
10

ایوار

6:11
19

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter