نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
روزبه رحیمی

روزبه رحیمی

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 0

تولد: 1352 در تهران

روزبه رحیمی در سال 1352 در تهران به دنیا آمد، موسیقی را به صورت خودآموز با نواختن سه تار و سنتور آغاز کرد. 
در سال 1372 در دوره کارشناشی موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد. و همزمان از آموزشهای استاد پشنگ کامکار در سنتور نوازی بهره برد. از استادانش در دانشگاه تهران میتوان از دکتر محمد تقی مسعودیه، تقی بینش، دکتر خسرو مولانا، مجید کیانی، علیرضا مشایخی، شاهین فرهت و رافائل میناسکانیان نام برد. ضمنا از آموزشهای استاد کامبیز روشن روان در زمینه دروس نظری موسیقی بهرمند شد.
وی در سال 1382 با احراز رتبه اول در دوره کارشناسی ارشد نوازندگی در دانشگاه هنر پذیرفته شد.
از جمله فعالیت های وی میتوان همکاری با استادان و هنرمندانی چون حسین علیزاده، کیهان کلهر، محمد رضا درویشی، داریوش پیرنیاکان، محسن نفر و همکاری با گروه هایی چون گروه دوستی، Masters of Persian music، همنوازان کلهر، گروه شهنازی، گروه غوغا، ارکستر معاصر پارس به رهبری دکتر علی رادمان ( به عنوان تک نواز) و همچنین اجرای کنسرت هایی در اروپا، کانادا و کشورهای همسایه نام برد. روزبه رحیمی همچنین از پایه گذاران گروه سنتور نوازان بوده و با این گروه کنسرت هایی در تهران شیراز اجرا کرده است.
وی از سال 1371 در مراکز هنری مختلف از جمله آموزشگاه های آزاد موسیقی، هنرستان موسیقی پسران و موسسه راحیل وابسته به دانشگاه علمی کاربردی به تدریس دروس نظری و عملی موسیقی پرداخته است.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.