نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

پیر نای

پیر نای

اثری از حسین یاوری

سبک: بی کلام > سنتی

ناشر: نوا یاب

هنرمندان

"نی" سازی کهن و قدیمی که در ایران بیشتر از آنکه در بین اهالی موسیقی رواج داشته باشد در میان چوپان ها نواخته می شده است. رواج نی در موسیقی و گروه نوازی ایران شاید قدمتی کمتر از 100 سال داشته باشد. ورود نی به موسیقی و ابداع روش های نوازندگی حرفه ای آن منتسب به نایب اسدالله است و امروزه نیز شیوه ایشان را شیوه قدما و شیوه حسن کسائی را شیوه جدیدتری نام می برند. حسین یاوری به سبک قدما می نواخته و شاگرد مهدی نوایی  که ایشان خود از شاگردان برتر نایب اسدالله بودند. 

حسین یاوری که در نوازندگی نی به سبک قدما به استادی رسیده بودند و تحقیق و پژوهش های فراوانی در زمینه نوازندگی نی و گوشه های موسیقی داشتند در طول عمر خویش آنچنان در مجامع هنری حضور نیافتند و از این رو شناخته نشدند. البته ناگفته نماند به دلیل هم عصر بودن ایشان با استاد کسائی و سبک نوازندگی کسائی که در بین موسیقیدانان و شنوندگان مقبول بود نیز مزید بر علت این گوشه گیری بوده است. 

در هر صورت آلبوم پیش روی شما از معدود آثار بر جای مانده از استاد حسین یاوری می باشد. 3 قطعه شنیدنی از نی نوازی ایشان به سبک قدما که در یکی از قطعات همنوازی ایشان با سنتور استاد سیروس ساغری می باشد.

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

نی و سنتور

24:18
32
2

تکنوازی نی 1

14:32
12
3

تکنوازی نی 2

7:51
15

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter