نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

درباره ما

نوایاب برای اولین بار در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ در راستای کمک به معرفی بهتر و بیشتر موسیقی سنتی راه اندازی شد و سپس در تاریخ اسفند 1394 به رویه اشتباه خود که ارائه لینک دانلود برای آثار موسیقی بود پایان داد و در تاریخ 21 بهمن 1395 مجدداً با رویه ای متفاوت یعنی صرفاً معرفی آثار موسیقی و امکان شنیدن آنها با کیفیت پایین و آشنا نمودن علاقمندان به آثار افتتاح شد. البته نوا یاب در کنار ارائه امکان شنیدن آثار رسمی هنرمندان، آثار غیررسمی آنها را با قابلیت دانلود فراهم میکند. همچنین آثار قدیمی و یا آثاری که دارای کپی رایت نیستند و به هر دلیلی در بازار موسیقی و سایت های خرید قانونی وجود ندارند نیز در نوا یاب برای دانلود در دسترس علاقمندان قرار میگیرید که این آثار بیشتر شامل آلبوم های قدیمی و یا منتشر شده در خارج از کشور می شود و البته آثاری که توسط خود هنرمندان به صورت غیررسمی منتشر می شود.

با تمام این اوصاف در نوایاب تلاش شده است با جمع آوری آرشیوی جامع از موسیقی سنتی ایران این امر تحقق یابد. همچنین نوا یاب بسیار تلاش می کند بیوگرافی کاملی از هنرمندان ارائه کند. وجود صفحات معرفی هنرمندان و همچنین ایجاد تقویم هنرمندان نیز در همین راستا انجام شده است. در کنار آنها معرفی سازها نیز نقش مهمی در اشاعه موسیقی خواهد داشت. نوا یاب برای معرفی هرچه بیشتر موسیقی برنامه های بیشتری در این زمینه دارد.

در نوا یاب آلبوم های موجود در بازار و وبسایت های دانلود قانونی به هیچ وجه برای دانلود قرار نمیگیرند و صرفاً امکان شنیدن آنها میسر است. کیفیت ارائه شده جهت شنیدن نیز کیفیت 64kbps می باشد و این موضوع باعث می شود تا فرد در صورت علاقمند شدن به موسیقی و آلبوم ذکر شده نسبت به تهیه آن از روشی دیگر اقدام کند که در این راستا پیشنهاد نوا یاب تهیه قانونی آن برای حفظ کپی رایت و کمک به نشر موسیقی است.

در نوا یاب سعی شده است اطلاعات کاملی از هنرمندان آثار ارائه شود. از این رو بخش هنرمندان و تقویم موسیقی با تلاش های فراوان تیم مدیریتی سایت اقدام به معرفی هنرمندان کرده است. همچنین از هنرمندان تقاضا می شود تا برای تکمیل آن بخش ها به نوا یاب کمک کنند و با ارسال بیوگرافی و تاریخ تولد یاری دهنده باشند.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.