نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
مهدی آذر سینا

مهدی آذر سینا

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 1 شهریور 1325 در تبریز

مهدی آذرسینا، آهنگساز و کمانچه نواز و ردیف دان 1 شهریور 1325 در تبریز به دنیا آمد. در نوجوانی نواختن ویلن را آغاز کرد. در کلاس های آزاد هنرستان موسیقی ملی شاگرد کلاس استاد رحمت اله بدیعی شد. در دانشکدۀ هنرهای زیبا ی دانشگاه تهران ضمن آشنا شدن با مبانی علمی موسیقی ایران و جهان، موسیقی دستگاهی را در محضر استادان داریوش صفوت و نورعلی برومند آموخت و نوازندگی کمانچه را در شاگردی استاد اصغر بهاری تجربه کرد، و اصول آموزش موسیقی را با گرایش شناخت "متد ارف" در حضور دکتر سعید خدیری فرا گرفت.
در سال 1371 اولین متد نواختن کمانچه را برای چهار دورۀ آموزشی، با نام " شیوۀ کمانچه نوازی" زیر عنوان "گنجینۀ فرهنگ و موسیقی سروش" و با مقدمه ای به قلم استاد علی تجویدی،و تقریظ استاد بهاری منتشر کرد.
ضبط و نغمه نگاری و انتشارآثار استاد بهاری را به شکل کتاب و نوار اجرای استاد، از طریق سازمان انتشارات سروش در 1373انجام داد.
ردیف موسیقی ایران به روایت میرزا عبداله- برومند را با کمانچه نوازی در مجموعه ای شش ساعته به همراه کتاب شامل نغمه نگاری تمام ردیف در1379 به پایان برد و به همت انتشارات سروش منتشر شد.
درنگرشی به موسیقی کودک، با محمل قرار دادن متد "کارل ارف" و با چشم انداز آموزش مبانی موسیقی دستگاهی ایران، مجموعۀ کتاب و آلبوم موسیقی " از متد ارف تا چهارگاه" را برای استفادۀ کودکان ومربیان کلاس های ارف، توسط انتشارت سورۀ مهر ارائه کرد.
از مهدی آذرسینا گفته ها و نوشته ها و مقاله های بسیاری در زمینۀ شعر و موسیقی چاپ شده است.
آذرسینا آثار صوتی بسیاری را در زمینۀ تکنوازی کمانچه و آهنگسازی و اجرای گروه منتشرکرده است و نیزحاصل پنجاه سال تجربه های موسیقایی خود را در سخنرانی های متعدد، در ارزیابی آزمون های ورودی دانشکده های موسیقی، و در داوری جشنواره ها و مجامع موسیقی، عرضه کرده است.

آلبوم های مهدی آذر سینا

آهنگ در نقش از آلبوم
کمانچه و آواز

کمانچه و آواز

نوازنده کمانچه سیاه مشق
کمانچه و آواز

کمانچه و آواز

نوازنده کمانچه سیاه مشق

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.