نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
مسعود شناسا

مسعود شناسا

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 1331 در شیراز

مسعود شناسا (زاده ۱۳۳۱ شیراز) نوازنده سنتور است. شناسا پس از آموختن مقدمات موسیقی، در سال۱۳۵۱وارد گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا (دانشگاه تهران)شد و نزد داریوش صفوت و نورعلی برومند (سنتور و ردیف موسیقی سنتی)، علیرضا مشایخی و احمد پژمان (آهنگسازی)، لوست مارتیروسیان(پیانو)، فرشاد سنجری (ساز آرایی)، هرمز فرهت به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۵۵ به اخذ لیسانس نایل آمد و بعدها مدتی نیز در نزد محمد تقی مسعودیه فراگیری آهنگسازی را ادامه داد.

وی از سال ۱۳۵۲ تا اواخر دهه شصت به تدریس سنتور در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی اشتغال داشت و از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۸ مدرس کارگاه موسیقی رادیو و تلویزیون ملی(به سرپرستی سعید خدیری) بود. مدتی نیز در بخش موسیقی دانشگاه آزاد، دانشگاه هنر، پرداخت.

شناسا در سال ۱۳۷۰ به اتفاق مهدی آذر سینا، محمد اخوان و سپس همراه با استاد محمد رضا شجریان، شهرام ناظری، داریوش پیرنیاکان، سعید فرج پوری، محمد فیروزی، جلیل عندلیبی کنسرت‌هایی در داخل و خارج از کشور به اجرا درآورد.

آلبوم های مسعود شناسا

آهنگ در نقش از آلبوم
سنتور و آواز

سنتور و آواز

نوازنده سنتور سیاه مشق

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.