نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
مسعود میثاقیان

مسعود میثاقیان

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 4

تولد: 1307 در تهران

وفات: مهر 1382 در آلمان

مسعود میثاقیان نوازنده سنتور متولد 1307 در تهران و درگذشته مهر ماه 1382 در آلمان. وی در سال 1307 شمسى در خانواده‏اى هنرمند و هنردوست در تهران پا به عرصه وجود نهاد و پس از پایان تحصیلات ابتدایى و متوسطه و انجام وظیفه خدمت نظام وظیفه، براى ادامه تحصیلات عازم آلمان شد و در آنجا موفق به اخذ دیپلم مهندسى در رشته طراحى و معمارى نائل گشت. مسعود كوچكترین فرزند خانواده بود و از كودكى با موسیقى ایرانى مأنوس و در سن 5 سالگى با ساز سنتور آشنا شد و در كلاس برادر بزرگش ذكراللَّه میثاقیان كه از پیش كسوتان هنر نواختن سنتور بود شركت و پس از كوته زمانى خود به نواختن این ساز پرداخت و موفق شد در اواخر زندگى استاد حبیب‏اللَّه سماعى مدتى از محضر ایشان بهره‏مند شود. مسعود پس از فوت استاد سماعى نزد استاد ابوالحسن صبا به تحصیل و آشنایى با دستگاه‏ها و گوشه‏هاى موسیقى ایرانى پرداخت و در سن 13 سالگى با تجویز استادان و ممتحنین مربوط موفق شد در رادیو ایران سنتور بنوازد و مدت دوازده سال به نام هنرمند جوان روزهاى جمعه در رادیو برنامه داشت و به نام یكى از تكنوازان این برنامه معروف و هنر خود را به ملت هنردوست ایران ارائه نمود. میثاقیان در سن 17 سالگى در فدراسیون موسیقى‏دانان ایران شركت نمود و بین نوازندگان سنتور آن زمان نفر دوم و به دریافت مدال نقره مفتخر گردید. او از آغاز جوانى در نواختن سنتور سبك و شیوه ویژه‏اى ایجاد كرد. 

نظرات (1)

11 مرداد 96 ساعت 15:00 مونا نوروزی

جهت داشتن آلبومهای مسعود میثاقیان لطفا راهنمایی بفرمایید

11 مرداد 96 ساعت 18:28 پشتیبانی نوا یاب

سه آلبوم سنتور 1و2و3 جناب مسعودیان با خرید عضویت ویژه قابل دانلود است و آلبوم رویای شیرین فقط امکان شنیدن را دارد. جهت دانلود آن 3 اثر نامبرده ابتدا عضو عادی شوید و سپس با نام کاربری و رمز عبور هنگام عضویت وارد سایت شده و با ورود به بخش عضویت ویژه آن را فعال نموده و نسبت به دانلود اقدام نمایید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.