نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
مسعود خضری

مسعود خضری

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 20 اردیبهشت 1345 در قوچان

مسعود خضری ، در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۵ در شهرستان قوچان چشم به جهان گشود. دوران تحصیل را در آنجا گذارند و در رشته ی الکتروتکنیک دیپلم گرفت. چون از اوان کودکی به موسیقی گرایش داشت ، در سنین نوجوانی با خریدن یک دو تار بومی ، پایش به مکتب استاد محمد رنجبر (فرزند غلامعلی رنجبر) باز شد و نواختن را فراگرفت. پس از آن به خانه استاد محمد یگانه راه پیدا کرد تا شیوه های نوازندگی پیشینیان را فرا گیرد و با موسیقی شمال خراسان آشنا شود.
او به سراغ آثار بازمانده از گذشتگان به صورت صوتی در قالب نوارهای موجود در شهرهای استان بود. با مرور جدی بر آثار روانشادان علی گل افروز (مشهور به علی بخشی) ، رمضان بردری (مشهور به استاد رمضان) ، حاج حیدر کارگر (مشهور به حیدر بخشی) و حاج محمد حسین یگانه روش های تکنیکی نوازندگی خود را تکمیل کرد و کم کم در میان نوازندگان دو تار خراسان دارای نام و شیوه ی نوازندگی شد ، تا جاییکه به آهنگسازی و ساخت ملودی و تصنیف سازی با بهره گیری از شعر شاعران ایرانی حافظ ، سعید و مولانا بر روی نغمه های بومی پرداخت. از تنظیم های بسیار گوشنواز ساخته ی او می توان “به هوا خواه توام جانا” ، “من نه آن رندم” و “بیا جانا که تا جانانه باشیم” اشاره کرد.

آلبوم های مسعود خضری

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.