نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

کوهسار

کوهسار

هنرمندان

این مجموعه تلاشی است در غنی تر کردن ترانه های اصیل کار و زندگی عشیار بختیاری با بهره گرفتن و در هم آمیختن امکانات موسیقی شهری - از جمله ارکستر، تکخوان و گروه کر- با سازهای محلی سرنا و دهل از شعرهای ترانه ها چند شعر برای شنونده نا آشنا به لهجه بختیاری، واژه به واژه به فارسی برگردانده شد تا شنونده خود هنگام شنیدن ظرافت، خشونت و غنای شعری ترانه های بختیاری را بهتر درک کند.

در این آلبوم ترانه های زیر اجرا شده است :

"دنگ دال" : آوازیست که گروه زنان، همراه با دهل و سرنا یا بدون آن در سوگ از دست رفتگانشان می خوانند. ترانه "برزگری" : این ترانه را مردان هنگام فراغت از درو یا خرمن کوبی می خوانند. "مشک دوغ" : این ترانه را که ریتم و کلامش ریشه در کار مشک زنی دارد ، زنان هنگام مشک زنی می خوانند. ترانه "شیر علی مردون".  ترانه "هیوله" : این ترانه را زنان به صورت تکخوان و گروهی در مراسم عروسی می خوانند. ترانه "گلی جون" : از ترانه های نمایش "رستاخیز مسجد سلیمان" سروده داراب افسر بختیاری انتخاب شده است و ترانه "لچک ریالی" . 

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

روی الف

28:17
50
2

روی ب

26:16
19

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter