نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
جاوید افسری راد

جاوید افسری راد

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 1344 در اصفهان

جاوید افسری راد (زادهٔ ۱۳۴۴ در اصفهان) موسیقیدان، آهنگساز و نوازنده ایرانی مقیم نروژ است. وی در سال ۲۰۰۷ جایزه «بهترین موسیقی» سال را از ارکستر سمفونیک رادیو و تلویزیون نروژ، و در سال ۲۰۰۸ عنوان «هنرمند سال» را از شهرداری اسلو دریافت کرد. آثار جاوید افسری راد در کنسرتهایی در اروپا اجرا می‌شود و خود وی به عنوان نوازنده در جشنواره‌های گوناگون موسیقی در اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکا جنوبی شرکت کرده است. او بنیانگذار گروه موسیقی رومی و همچنین عضو گروه موسیقی سازهای کوبه‌ای ایرانی ضربانگ است.

 در کودکی تحت تاثیر سعید نعیمی منش به هنر موسیقی علاقه‌مند شد. در ۱۶ سالگی برای تحصیل موسیقی وارد فرهنگستان هنر تهران شد و زیر نظر فرامرز پایور و پرویز مشکاتیان با ردیف و دستگاه‌های موسیقی سنتی ایرانی آشنا گشت. سپس برای ادامه تحصیل به کشور نروژ سفر کرد و در رشته موسیقی‌شناسی از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد. وی از سال ۱۹۸۶ میلادی به عنوان مهاجر مقیم کشور نروژ است.

آلبوم های جاوید افسری راد

آلبوم در نقش اثری از
نغمه ی خوابگرد

نغمه ی خوابگرد

آهنگساز و نوازنده سنتور و نقاره گروه ضربانگ
رنگینه

رنگینه

نوازنده سنتور و نقاره گروه ضربانگ
آهنگ در نقش از آلبوم
آواز راست

آواز راست

نوازنده سنتور نغمه ی خوابگرد
ضربی راست

ضربی راست

آهنگساز نغمه ی خوابگرد
سیر آتش

سیر آتش

آهنگساز نغمه ی خوابگرد

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.