نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
بوی نوروز

بوی نوروز

اثری از :
ایرج بسطامی

آهنگساز:
حمید متبسم

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: زمستان 1371

ناشر: ایران گام

هنرمندان

بوی نوروز آلبومی به سرپرستی حمید متبسم و خوانندگی زنده یاد ایرج بسطامی است. حمید متبسم به نظر می رسد از همان ابتدا به کلیت اثری که در دست نوشتن دارد به چشم یک اثر کامل می نگرد و به همین دلیل است که شاید ایده ی چند صدایی بودن در موسیقی ولی تحمیل شده به نظر نمی رسد. در آلبوم بوی نوروز گذشته از قدرت آهنگسازی و تنظیم این اثر،ایرج بسطامی نیز در اوج بود و این جزء بهترین آلبوم هایش محسوب می شود. البته کوک درست ارکستر نیز در جای درست صدای بسطامی است و این یکی از دلایل هماهنگی بسیار او با ارکستر است. بوی نوروز از قسمت های متنوعی تشکیل دشه است که به جز دو قطع همگی از ساخته های حمید متبسم هستند.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.