نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
حشمت الله مسنن

حشمت الله مسنن

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 0

تولد: 1298 در کرمانشاه

«حشمت الله مسنن» در سال 1298 هجری شمسی در کرمانشاه متولد شد. پدرش «سبزعلی» در حرفه  دندان سازی فعالیت می کرد. وی همچنین دوره دندان سازی را در دهلی نو هندوستان گذرانده بود. مسنن 10 ساله بود که با شنیدن صدای نی فردی به نام «عمو شفیع» به نی و در پی آن به موسیقی علاقه‌مند شد و از پدرش خواست که برای او یک نی خریداری کند، اما پدر می دانست که آموختن نی برای یک کودک 10ساله سخت است؛ بنابراین برای او یک فلوت تهیه کرد. دمیدن در فلوت دریچه ای شد تا حشمت الله مسنن وارد دنیای خوش نقش و نگار موسیقی شود. نواختن فلوت را به سرعت آموخت و در آن مهارت پیدا کرد. او مدام برای خانواده، خویشان و دوستان خانوادگی ساز می زد و به شدت مورد تشویق قرار می گرفت. تا بیست سالگی فلوت بهترین و نزدیک ترین همدم اش بود. 22 ساله بود که با شنیدن نوای ویولنِ استاد «ابوالحسن صبا» و استاد «کاکایی» به سمت آن ساز تمایل پیدا کرد. متأسفانه در آن زمان آنگونه که باید در کرمانشاه محل و استادی برای آموزش موسیقی وجود نداشت. شخصی به نام «بابا خان» هفته ای یک بار از سوی اداره معارف به کرمانشاه فرستاده می شد تا با رفتن به مدارس به بچه ها سرود بیاموزد. بابا خان در نت و نواختن ویولن بسیار مهارت داشت. پدر حشمت الله این امکان را فراهم کرد تا فرزندش به مدت یک سال به شکل خصوصی در محضر این استاد موسیقی، ویولن بیاموزد. پس از بابا خان، شخص دیگری به نام «حسن سرمست» به کرمانشاه می آمد که وی نیز در نواختن تار و ویولن و همچنین نت خوانی تبحر داشت. سرمست نیز هفته ای دو جلسه در خانه مسنن حاضر می شد و به حشمت الله موسیقی یاد می داد. حسن سرمست پس از مدت کوتاهی درگذشت و شاگرد از نعمت استاد محروم شد.
حضور در محضر استادان بزرگ
پس از مدتی پدر بیمار و به همراه فرزندش برای درمان به سوی تهران رهسپار شد. دوره درمان دو ماه طول کشید.  مسنن ‌ طی این 2 ماه این بخت را داشت که در کنار پرستاری از پدر در آموزشگاه استاد «محمود ذوالفنون»، نوازنده و استاد بزرگ ویولن، شرکت کند. سال بعد نیز همین اتفاق تکرار شد و پدر و فرزند مجبور شدند تا بار دیگر برای معالجه و گذراندن دوره دوم درمان در تهران ساکن شوند. این بار نیز این فرصت پیش آمد که حشمت الله مسنن در کلاس درس یکی دیگر از بزرگان موسیقی به نام استاد «بهارلو» حضور پیدا کند.
ترانه های محلی
 مسنن علاقه فراوانی به آهنگ های محلی داشت و بیشترفعالیت های او نیز در این زمینه بود. آهنگ های «شیرین شیرینه»، «خرمن زلف» و «آمان هی آمان» را می توان به عنوان مشهورترین آهنگ های او نام برد. وی غیر از موسیقی در هنرهای دیگری مانند شعر، نقاشی و داستان نویسی نیز توانا بود. همچنین دندان سازی را در کنار پدر آموخت و سال های زیادی را در این شغل گذراند. این هنرمند و نوازنده توانای کرمانشاهی  در دی ماه سال 1379 در کرمانشاه درگذشت و روی در نقاب خاک کشید.

آلبوم در نقش اثری از
یاران همدم

یاران همدم

آهنگساز بهمن کاظمی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.