نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
حسن ناهید

حسن ناهید

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 1322 در کرمان

حسن ناهید نوازنده نی ، به سال ۱۳۲۲ در شهر کویری کرمان متولد شد و از سن ۱۰ سالگی به موسیقی علاقمند گردید و با تهیه یک فلوت به نواختن این ساز بادی مراحل اول موسیقی را نزد خود شروع کرد. حسن ناهید پس از چندی که صدای نی استاد حسن کسایی را از رادیو شنید به اصفهان نزد ایشان رفت و از محضر وی استفاده های بسیار برد و سپس به شیراز رفت و در این شعر مشغول تحصیل گردید. تا سال پنجم متوسط بدون نت نزد خود تمرین کرد و پس از چندی در اردوی رامسر در مسابقه ای که بین دانش اموزان سراسر کشور برگزار شده بود ، آقای محمد میر نقیبی ، هنرمند شایسته گلها وی را برنده ی اول مسابقه اعلام می دارد.
پس از چندی حسن ناهید ، به فرهنگ و هنر دعوت می شود و در ارکسترهای متعدد این اداره ، همکاری خود را آغاز می نماید ، در همین دوران مدت ها جهت تعلیم نت نزد آقای حسین دهلوی به فراگیری می پردازد و همچنین به عنوان هنر آموز “نی” هنرستان عالی موسیقی ملی مشغول تدریس می گردد.
مهدی مفتاح که برای تشکیل ارکستری به نام درویش در رادیو دعوت شده بود از ایشان هم برای همکاری با این ارکستر دعوت می نماید ، سپس برای شرکت در ارکستر رودکی که از آقایان : ابراهیم منصوری ، حبیب الله بدیعی ، علی تجویدی ، احمد عبادی ، رضا ورزنده ، علی اصغر بهاری و فرهاد فخرالدینی تشکیل شده بود دعوت می شود و با این ارکستر همکاری می نماید. در سال ۱۳۴۱ توسط استاد حسین قوامی به برنامه گلها دعوت می شود و همکاری خود را در این برنامه آغاز نموده و در فرهنگ و هنر نیز با ارکستر استاد فرامرز پایور شرکت می نماید که بیست سال این همکاری ادامه می یابد و از پایور نیز کسب فیض می نماید به طوری که خودش می گوید : « تحت تاثیر نوازندگی آقای پایور هستم و به نوازندگی آقای همایون خرم نیز عشق می ورزم» .

آلبوم های حسن ناهید

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter