نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
حمیدرضا نوربخش

حمیدرضا نوربخش

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 7

تولد: 1 آبان 1344 در قم

حمیدرضا نوربخش زاده سال 1 آبان 1344 در شهر قم ، خواننده موسیقی ایرانی است. او هم‌اکنون مدیر عامل خانه موسیقی ایران و از اعضای هیأت مدیره این نهاد است. پدر او با مکاتب آوازی پیشینیان آشنایی کامل داشت و با آخرین بازماندهٔ آنان، استاد تاج اصفهانی دوستی پایدار داشت. حمیدرضا نوربخش، از محضراحمد عبادی بهره برد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق انجام داد. هم‌زمان با تحصیلات دانشگاهی، توفیق شاگردی در محضر استاد بزرگ آواز ایران، محمدرضا شجریان را بدست آورد.  در ادامه نیز در سال‌های ابتدایی دهه هفتاد، با هنرمنمایی در كنار استاد فرامرز پایور و گروهش به عنوان آوازخوان جوانی به دوستداران موسیقی معرفی شد که خیلی‌ها او را شجریان آینده می‌نامیدند.

این جوان هرچند که در اندک زمانی توانست نام خود را به فهرست کم‌تعداد شاگردان تأیید شده قدیمی استاد شجریان اضافه کند؛ اما در سال‌های بعد با ورود پی‌درپی خوانندگان جوانی که همه آن‌ها به شیوه شجریان می‌خواندند؛ به یکی از ده‌ها خواننده این مکتب تبدیل شد. با وجود این در دوره جدید نیز حمیدرضا نوربخش به صورتی دیگر نام خود را- حداقل در میان اهل فن- مطرح کرد و استاد صداسازی به شیوه شجریان نام گرفت. 

آلبوم در نقش اثری از
همنوازان کلهر

همنوازان کلهر

خواننده کیهان کلهر

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.