نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
حمیدرضا دیبازر

حمیدرضا دیبازر

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 21 فروردین 1350 در تهران

حمیدرضا دیبازر (۲۱ فروردین ۱۳۵۰، تهران) آهنگساز ایرانی است. در کودکی با راهنمایی پدرش با دنیای موسیقی آشنا شد. از چهارده سالگی فراگیری پیانو را نزد ماری یوسف (به انگلیسی: Waiski Mar Josef) آغاز کرد. در سال ۱۳۶۶ وارد هنرستان موسیقی شد. در این دوره آهنگسازی را با ساخت دونوازی برای هورن شروع کرد و در سال ١٣٧٠ با ساز تخصصی فرنچ هورن زیر نظر شریف لطفی فارغ التحصیل شد. پس از ورود به دانشکده موسیقی دانشگاه هنر‌، ردیف موسیقی ایرانی را نزد مهربانو توفیق با ساز سه تار فرا گرفت و با موسیقی محلی ایران نیز آشنایی پیدا کرد. تحصیل در رشته آهنگسازی را زیر نظر احمد پژمان درمقطع کارشناسی در سال ١٣٧٦ با ساخت قطعه عروج برای ارکستر سمفونیک و در اولین دوره کارشناسی ارشد در سال ١٣٨٠ با ارائه یک موومان سمفونیک (پایان نامه برتر دانشکده) به اتمام رساند. وی همچنین در مستر کلاس های رهبری ایرج صهبایی، آهنگسازی و رهبری کریستین داوید حضور داشته است. او در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه هنر میباشد.

آثار دیبازر شامل موسیقی سمفونیک، مجلسی، کرال، الکترونیک و موسیقی متن فیلم های کوتاه و بلند و مجموعه های تلویزیونی است. او سبک شخصی خود را با ترکیبی از انواع موسیقی و با استفاده از سازهای الکترونیک و آکوستیک ایرانی و غیر ایرانی (به عنوان مولد صوت) ایجاد کرده است. وی جوایزی از جمله مقام اول آهنگسازی در فستیوال فرهنگی مهر در ١٣٨٠ و جایزه مسابقه آهنگسازی ورزش و آواز کمیته بین الملی المپیک (المپیک ٢٠٠٨ پکن) را کسب کرده است. او بنیانگذار، آهنگساز و رهبر ارکستر فوژان است که از اولین فعالیت‌ها در ارتباط با تلفیق ساز‌های اکستیک و الکترونیک در ایران محسوب می‌شود.

آلبوم های حمیدرضا دیبازر

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.