نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

هفت پیکر

هفت پیکر

اثری از :
فرامرز پایور

آهنگساز:
فرامرز پایور

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1386

ناشر: ماهور

هنرمندان

نغمه هایی که از دوره های بسیار دور از نیاکان ما به جا مانده بود،در دوره ی قاجاریه توسط جمعی از استاتید وقت به تقسیم بندی جدیدی شامل هفت دستگاه اصلی و پنج آواز منشعب از آنها رسید که تاریخچه و شرح خاص خود را دارد. این فرم و قالب از موسیقی ملی و سنتی ایران به دلیل کیفیت شادی بخش آن در میان عامه ی مردم جایگاهی خاص پیدا کرد و با تغییرات و تحریف هایی که در طی زمان به علت انتقال شفاهی به دیگران شامل آن گردید به همراه رقص های از قبل طراحی شده مورد استفاده قرار گرفت و به فرم موسیقی بزمی در مجالس شادی درآمد و طبعاً تحت تاثیر ذوق و سلیقه مجریان شاخه های فراوانی در محدوده ی خود یافت و در گویش محاوره به نام موسیقی رو حوضی خوانده شد. در این مجموعه از آثار استاد پایور نمونه هایی از این رنگ ها به خصوص از نظر کیفیت و بیان خاص این فرم از موسیقی سنتی در بیست و سه تراک ارائه میگردد.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.