نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

ساز و آواز دشتستانی (شتر بانا)

ساز و آواز دشتستانی (شتر بانا)

هنرمندان

شتربانا مبند امروز محمل
مراباری چنین مپسند بردل
نمی‌شاید کنون بار سفربست
که شد راه از سرشک عاشقان گل
نه پای رفتن و نه جای ماندن
مبادا کار کس این گونه مشکل
تن از همراهی او مانده محروم
ولی جان می‌رود منزل به منزل
هنوزم قبلهٔ جان صورت توست
به صورت گرچه رفتی از مقابل
شنیدم از سفر برگشتی ای دل
بلا بودی بلاتر گشتی ای دل
تو که چون جان شیرین رفته بودی
چرا چون بخت من برگشتی ای دل
زیادم می بده غم دارم امشو
خودم را از خودم کم دارم امشو
برو در پردهٔ تاریکت ای ماه
که من از سایه هم غم دارم امشو
تو را می‌خوام و گرنه یار بسیار
گلی می‌خوام و گرنه خار بسیار
گلی می‌خوام که در سایه‌اش نشینم
وگرنه سایهٔ دیوار بسیار

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.