نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
ضرب آهنگ

ضرب آهنگ

اثری از :
حسین تهرانی

سبک: بی کلام > سنتی

ناشر: نوا یاب

هنرمندان

حسین تهرانی ، استاد تنبک و یکی از گنجینه های موسیقی سنتی ایران بوده است. او خود را شاگرد استاد ابوالحسن صبا می دانست گرچه در کنار دیگر استادان نیز مشق گرفته بود و ضرب را فراگرفته بود. به هرحال این استاد گرانقدر همراه استاد صبا نیز ضرب را در ارکسترها و تکنوازی ها می نواخت و البته همکاری های فراوانی را نیز با دیگر نوازندگان و آهنگسازان مخصوصاً استاد پایور داشت. فعالیت های ایشان در گروه نوازی ها و ارکسترها باعث نمی شد که از تکنوازی تنبک نیز غافل باشند. البته تنبک به عنوان سازی غیر ملودیک آنچنان در میان عام به عنوان تکنوازی قابل پذیریش نیست ولی حسین تهرانی ضمن اینکه بسیار به تکنوازی تکیه می کرد در ایجاد و ترتیب شاگردان بر مبنای گروه نوازی نیز فعالیت داشت. شاید بتوان گفت اولین گروه تکنوازی سازهای کوبه ای (تنبک) را حسین تهرانی به صورت حرفه ای و رسمی ایجاد کرده باشد. به هرحال ، آلبوم “ضرباهنگ” آلبومی شامل ۸ قطعه ، 6 قطعه تکنوازی تنبک و 2 قطعه انتهایی همنوازی تنبک و سنتور به همراه استاد پایور است. قطعه معروف “لکوموتیو” استاد حسین تهرانی نیز در این آلبوم موجود است.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

ضرب پیش درآمد

5:15
1175
2

ضرب تصنیف های ایرانی

5:15
503
3

دو ضربی

5:05
304
4

سه ضربی

5:15
320
5

ضرب لوکوموتیو

5:00
346
6

ضرب دیزل

2:47
251
7

قطعه زرد ملیجه

2:52
252
8

بداهه نوازی بیات کرد

23:00
232

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.