نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

نوروز

نوروز

اثری از :
عطاء جنگوک

سبک: بی کلام > سنتی

ناشر: ماهور

هنرمندان

مرحوم عطا چنگوک ، نوازنده تار و سه تار و آهنگساز موسیقی سنتی ایران بود. معروف ترین اثر او ، “چشم براه” با صدای شهرام ناظری است که برروی اشعاری از نیما ساخته شده است. متاسفانه ایشان در سن ۶۲ سالگی در سال ۱۳۸۹ از دنیا رفتند. از ایشان آثار بسیار زیبایی در دست است که آلبوم “نوروز” یکی از آنهاست. این آلبوم که از روی کاست تبدیل شده است دارای قطعات زیبایی در سه تار نوازی است. آلبوم در دو دستگاه شور و چهارگاه اجرا شده است. مرحوم عطا چنگوک خود در رابطه با این اثر نوشته بودند : « در کار تکنوازی باید خصوصیاتی را از قبیل ارائه سبکی متفاوت – ارائه تکنیک نو و منطقی یا حتی ارائه ی ردیف های موسیقی سنتی به شیوه ای جذاب تر و شیرین تر در نظر داشت. روی اول این نوار کلاً شامل ضربی ها و آوازهای از پیش تعیین شده است که اکثراً توسط اینجانب ساخته شده است. روی دوم بداهه نوازی کاملی است در چهارگاه. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر عطاء جنگوک

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.