نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
نی نوا

نی نوا

اثری از :
حسین علیزاده

آهنگساز:
حسین علیزاده

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1370

ناشر: ماهور

هنرمندان

حسین علیزاده – آهنگساز : « اولین طرح های نی نوا در سال ۱۳۵۵ بر اساس دستگاه نوا در جشن هنز شیراز با همنوازی سازهای ایرانی اجرا شد ، با این تفاوت که فرم اصلی اثر کاملاً مبتنی بر ردیف سازی و آوازی بنا شده بود. سال ۱۳۶۱ همان طرح با تغییرات اساسی از نظر محتوا و فرم برای ارکستر زهی و نی تکنواز نوشته و نهایتاً در تابستان ۱۳۶۲ تحت عنوان “نی نوا” (نی نوازی) ضبط شد. ساختمان اصلی اثر از همان ساختمان کلی دستگاه نوا پیروی کرده که در کل آن نگاره های گوشه های اصلی نوا در حرکت ملودی و ترکیب موازی آنها و هارمونی از درجات شکل دهنده ی مقام با مدهای گوناگون دستگاه نوا ، بسط و گسترش یافته است. بجز گوشه یا مدهای اصلی مانند درآمد، نیشابورک ، جامه دران و نهفت ، انگاره های گوشه های فرعی نیز در شکل گیری و ترکیب ملودی ها نقش اساسی داشته اند. انگاره های ریتمیک دستگاه نوا نیز پایه و اساس بسط و گسترش ریتم در نی نواست که شامل انگاره های ریتمیک درآمد ، نیشابورک ، نهفت ، مثنوی ، نغمه ، جامه دران و… می شود.»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

درآمد

4:17
227
2

نغمه

5:27
117
3

جامه دران

4:10
79
4

نهفت و فرود

9:04
66
5

رقص سماع

4:35
109
6

سواران دشت امید

7:21
74
7

نوروز

4:00
95
8

زندگی

6:17
53
9

طلوع

1:31
36
10

عمق فاجعه

5:30
62
11

آوای مهر

10:45
44
12

عروج

4:04
44
13

جستجو

4:13
37

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.