نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
نی نال

نی نال

اثری از :
علی حافظی

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1386

ناشر: نی داوود

هنرمندان

اردشیر صالح پور در رابطه با این آلبوم می نویسند : « مجموعه حاضر را می توان آلبومی متنوع و اصیل از نغمات موسیقی بختیاری است که توسط نی نوازی چیره دست با رنگ بوی بختیار اجرا شده و در واقع نخستین اثر منسجم و حقیقی و تمام عیار بختیاری است که بیانگر تلاش های ارزشمند و پژوهش های موسیقایی در جهت حفظ آواها و نواهای فراموش شده این ایل کهن است.
علی حافظی نخستین کسی است که الحان اصیل بختیاری را با حفظ اصالت ها از شیوه « هفت بند نوازی » به شیوه نی نوازی سنتی رایج کشانده و دم گوش نوازش به دل شنوندگان عاشق می نشیند. پس به همین اعتبار بود که آفتاب همیشه روشن موسیقی ایل « بهمن علاءالدین« تنها به دم حقیقی ساز او اکتفا می کرد و اصالت را در نی حقیقی حافظی جستجو و همراهی کرد. درست مثل صدای خود او که نه تنها واقعیت بلکه حقیقت موسیقی بختیاری بود و ایل بختیاری هویت خود را با صدای بهمن علاءالدین ، آن آفتاب به خاک هفته باز می شناخت. او همیشه می گفت : « همه خوب می نوازند اما نی حافظی لهجه بختیاری دارد »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

رقص دستمال

5:35
429
2

جار و سرور داشت

11:12
194
3

بلال

5:34
208
4

مقام برگردون

1:20
104
5

پا گشون، نانای

3:45
110
6

یار یار

6:11
163
7

چوب بازی

3:30
141
8

ابوالقاسم خان

3:09
103
9

دوالالی

4:07
122

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.