نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

نظم و نثر

نظم و نثر

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: آذر 1386

ناشر: ماهور

هنرمندان

سعید نایب محمدی – آهنگساز : « اثر حاضر شامل قطعاتی از آواز افشاری و دستگاه نوا ، با مدگردی به افشاری است. نوشتن درباره ی اثر حاضر مرا به حدود یک سال قبل (یعنی سال آبان ۱۳۸۵) بازمیگرداند که ، در حقیقت ، شروع تمرین های ما بود. پس از دعوت رسمی از طرف وزارت فرهنگ عمان ، برای شرکت در جشنواره ی بین المللی عودنوازان ، تصمیم به ساخت قطعاتی در مایه ی افشاری و نوا گرفتم ، اما در آن وقت ، تنها موجودی آهنگین و منظوم من بیش از یک یا دو انگاره که فقط شاخصه ی یک تم ساده را در خود داشت نبود. بین المللی بودن این جشنواره ، با حضور نوازندگانی از مصر و تونس گرفته تا یونان و فرانسه و حوزه ی خلیج فارس و عراق و ترکیه و سوریه و ایران و حضور نوازندگان برجسته و مطرح به این جشنواره حال و هوای خاصی بخشیده بود. بعد از بازگشت و البته با کمی تاخیر ضبط را آغاز کردیم. لازم به توضیح است که برای برقرار کردن حس اجرایی محکم و نزدیکی بیشتر به فضای کنسرت ، قطعات مجموعه ی حاضر کاملاً کنسرتی ضبط شده اند و از ورایش و ضبط به صورت جداگانه و منفرد خودداری شده است. این نیز قابل ذکر است که تفاوت های اجرایی اندکی بین این اجرا و کنسرت عمان به چشم می خورد که مهم ترین آن وجود پیش درآمد است که پس از بازگشت از چارچوب بداهه نوازی خارج و به صورت قطعه ای مکتوب درآمد. ۲۰ آذر ۱۳۸۶»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

پیش درآمد افشاری

7:49
151
2

درآمد افشاری

4:28
54
3

مثنوی و ضربی عراق

9:31
63
4

نهیب

7:08
39
5

نغمه گردون

3:46
39
6

نهفت

7:49
45
7

پنج ضربی نوا

7:17
43

آلبوم های دیگر سعید نایب محمدی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.