نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
مرغ شباهنگ

مرغ شباهنگ

اثری از :
محمودی خوانساری

آهنگساز:
اسدالله ملک

هنرمندان

محمود محمودی خوانساری ، خواننده ای کمتر شناخته شده در میان شنوندگان موسیقی سنتی است. او در سال ۱۳۱۳ خورشیدی در خوانسار چشم به جهان گشود و در سال ۱۳۲۶ به تهران آمد. در سال ۱۳۳۵ با استاد صبا آشنا شد که این آشنایی سبب شناخت بیشتر او با موسیقی ردیف شد و باعث تجلی او در میان علاقمندان موسیقی شد. در سال ۱۳۳۸ وارد رادیو شد و در استدیو گلها آغاز به فعالیت کرد و در برنامه های مختلفی شرکت نمود. ایشان بعد از انقلاب در واقع خاموش شدند و نهایتاً در سال ۱۳۶۶ دار فانی را وداع گفتند. آلبوم شباهنگ ، از جمله همکاری های ایشان با مرحوم استاد اسدالله ملک است و مربوط به یکی از برنامه های رادیوی قبل از انقلاب که به صورت آلبوم گردآوری شده است 

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر محمودی خوانساری

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.