نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

ماه و مه

ماه و مه

اثری از حسین علیزاده

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: فروردین 1388

ناشر: هرمس

هنرمندان

حسین علیزاده در سال ۱۳۸۷ – آهنگساز  : « استاد ابراهیم قنبری مهر سالیان مدیدی است که خدمات ارزنده و بی نظیری به موسیقی و هنر سازسازی ایران کرده است. ایشان ابداعات پرشماری در زمینه سازهای گوناگون داشته اند که مورد استقبال استاتید بزرگ در ادوار مختلف قرار گرفته است که از این میان میتوان به اولین مشوقان ایشان استاد ابوالحسن صبا و استاد حسین تهرانی اشاره کرد. رابطه نزدیک و صمیمانه قنبری با اغلب بزرگان موسیق ایران از او چهره ای مجبوب و شخصیتی ماندگار ساخته است و پیوسته نام نیکشان زبان زد موسیقیدانان بوده است. استاد علی تجویدی که علاوه بر ویلن ، سه تار را نیز به زیبایی می نواخت ، حدود ۲۰ سال پیش به استاد قنبری پیشنهاد ساخت سه تاری را می دهند که در آن به جای صفحه چوبی از پوست استفاده شود. قنبری که این موضوع را قبلً تجربه کرده بود صدای سه تار پوستی را مطلوب نمی دانست اما طی همفکری و صحبت های تجویدی با او ، طرحی به نظرشان می رسد که صفحه ای با ترکیب پوست و چوب را تجربه کنند و در آن خرک سه تار روی صفحه چوبی کوچک و آن صفحه برروی پوست قرار گیرد. بدین ترتیب سازی متولد شد که تجویدی نام آن را شورانگیز گذاشت.
پس از گذشت سالیان دراز ، اینجانب نیز حدود ۷ سال پیش همان طرح را برروی کاسه تنبور به آقای مانی جفرودی (از شاگردان آقای سالاری که ایشان خود نیز از شاگردان قنبری بودند) پیشنهاد دادم. البته جفرودی در ساخت آن پیوسته از راهنمایی های استاد قنبری نیز استفاده می کرد. شورانگیز بعدها توسط شاگردان ممتاز استاد قنبری با علاقه و دقت زیادی بهبود یافت و رفته رفته شورانگیز با طرح کاسه تنبور متداول و در بسیاری از کنسرت ها و آثار ضبط شده مورد استفاده قرار گرفت. »
در این آلبوم ، حسین علیزاده در دو بخش به تکنوازی با ساز شورانگیز می پردازد. قسمت اول با کوک فواصل چهارم و سیم های فلزی در آواز افشاری و قسمت دوم با کوک متداول و ترکیب سیم های زهی و فلزی در دستگاه شور نواخته شده است. آلبوم دارای دو قسمت “ماه” و “مه” می باشد.

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter