نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

لولیان

لولیان

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1384

ناشر: آوای نوین اصفهان

هنرمندان

شهرام ناظری : « از سال ها پیش یکی از دغدغه هایم در آواز به ریتم در آوردن تحریر و استفاده از اصوات و آواهای بی کلام بوده است. اصولاً فکر میکردم که خواننده آواز باید به این درجه از درک موسیقی رسیده باشد که بتواند بدون کمک گرفتن از کلام و شعر و با اجرای آواها و اصوات موسیقایی ، احساسات و پیام خود را ابراز نماید. ساختار آهنگ لولیان با ترکیبی از تحریرهای ریتمیک ، کلام مولانا و نغمه دشتی به وجود آمده است. ضرورت استفاده از تحریرهای ریتمیک که رنجیروار جملات آهنگین را به هم متصل می نماید ، در تشدید خشن حرکت و هیجان یک قطعه موسیقی ، نیاز به کلام کمتر و مد نظر قراردادن ماهیت اصلی موسیقی می باشد.
از سال ۱۹۸۹ در کنسرت های خارج از کشور تحریرهای ریتمیک را مطرح و در کارهایم استفاده نمودم. این روش مورد توجه خوانندگان آن سوی مرز قرار گرفت و نمونه های فراوانی از این دست انتشار یافت که البته به دلیل عدم تسلط به موسیقی ایران به خصوص ردیف و نداشتن کافی از فلسفه تحریری و ساختمان تشکیل دهنده آن که شامل ادوات تحریر ، درون مایه ریاضی و شکل هندسی آن می باشد. در جمع اثر ماندگاری به وجود نیامد. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

تصنیف سرمست

9:33
194
2

قطعه پرواز

3:10
67
3

ساز و آواز

6:10
57
4

چهارمضراب گروهی

4:18
40
5

تکنوازی کمانچه

2:05
65
6

تصنیف لولیان

8:44
87
7

تکنوازی بربط

2:44
64
8

قطعه چابک سوار

15:15
60

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.