نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

کنانه

کنانه

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1389

ناشر: ماهور

هنرمندان

کنانه (در لغت به معنای کهنه) طبع آزمایی پیام جهانمانی است در چارچوب هایی شناخته شده تر که آن را از آثار قبلی این هنرمند ، “دیدار” و به خصوص “رها” که ، همان گونه که نام آن ممکن است تداعی کند ، تجربه ای با بیان کاملاً شخصی و شروعی برای “رها”یی که نام آن ممکن است تداعی کند ، تجربه ای با بیان کاملاً شخصی و شروعی برای “رها”یی از قیدوبندهایی معمول موسیقی ایرانی بود ، متمایز می کند. در “کنانه” ، پیام جهانمانی ، متفاوت با آثار پیشین ، وفاداری بیشتری به انگاره های ردیف موسیقی ایرانی از خود نشان می دهد ، هرچند در اینجا نیز مهر شخصی او و سبک بیان هنری اش همچنان آشکار است.
طرح های اولیه این اثر در کنسرت هایی در خرداد ۱۳۸۶ (بایت ترک) و دی ماه همان سال (سه گاه) در فرهنگسرای نیاوران ارائه شد و سپس ، با افزودن ایده های تازه ، در اردیبهشت ۱۳۸۹ ضبط سی دی حاضر و در تیره ماه ۱۳۸۹ در فرهنگسرای نیاوران به اجرا در آمد.
یکی از نکات قابل توجه در این آثا استفاده از کوک های نامتدوالی است که مخصوصاً برای این اجرا از سوی نوازنده طراحی شده است. کوک سه گاه ِ سی کرن در این اثر دو ، سل سی کرن ، سل و کوک بیات ترک می بمل نیز دو ، فا ، سی بمل ، می بمل است.
——–
آلبوم “کنانه” شامل تکنوازی های پیام جهانمانی نوازنده تار جوان و موفق موسیقی سنتی ایران است که در دستگاه سه گاه و آواز بیات ترک اجرا شده است.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر پیام جهانمانی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.