نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
گفتگوی چنگ و نی

گفتگوی چنگ و نی

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1391

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

فردین لاهورپور – تنظیم کننده آلبوم : « سال ها پیش دل به آیین شیدایی و شیفتگی بر آنم می داشت تا نای نی را با نوایی همساز و همراه کنم. اما این که آن ساز که سور دل نی را در راه آورد و ساد چیست ؛ پرسش همیشگی من بود تا این که خالق چنگی که سازش چنگی بر دل انداخت راهنمایم شد تا با رهنمود و رغبت همسر همراه و گرامیم ، زبر دستی در نواختن چنگ نادر و به ماهر را دعوت کنیم و ایشان هم به مهر پذیرفتند. پس بر آن شدیم سازی که اثر صنع هنرمند گرامی عبداله عباسی بود را به دستان هنرآفرین خانم تارا جاف بسپاریم تا لحن و زمزمه ی موسیقی بی بدیل ایرانی (با پهنه ی فرهنگی ایران کهن و نه گستره ی جغرافیایی امروز آن) را به ارداه ی چنگ او با سازش به چنگ آوریم و چنین شد که فعال و حال نیک به هم آمده را فرصت غنیمت شمردیم تا آتش عشقی که دل نهان بود آشکار سازیم. صمیمت و یکدلی پدید آمده وجب شد فرصت از کف ندهیم و سازها از کف ننهیم تا در این کمترین فرصت مانده به عزیمت میهمان مهربانمان خانم جاف کار را نیک به انجام برسانیم. این برگ سبزی را که به همت یاران و همرهان مهیا شد اکنون پیشکش می داریم. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

آیریلیق

5:15
412
2

کوه

4:08
257
3

هه لاله

4:30
158
4

درد هجران

7:17
155
5

راستای خیابان

4:31
111
6

مه چو

8:10
113
7

میرو

6:47
125
8

هورامانی

3:37
106
9

جشن هوارامان

2:32
81
10

آوازهای هوره

2:25
76
11

بداهه نوازی چنگ و نی

5:14
109
12

رمانس آیریلیق

2:22
95

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.