نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

فیه ما فیه

سعید نایب محمدی – آهنگساز : « ما ، سه ، در اسفند ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و یک بر آن شدیم تا در گذر از لوت همراه و همنفس شویم. حاصل این همراهی و همنفسی همین مختصر است که می شنوید. بدیهی است که فقدان سابقه ای از این نوع تلفیق و ترکیب دست کم تا آنجا که دانسته ها و شنیده های ما حکم می کند ، کار را با دشواری و همچنین احتیاط بیشتر همراه کرد. همگونی نزدیک رنگ صدای عود و ویلنسل به خصوص در منطقه های صوتی بم از سوئی و ناهمگونی تکنیک های نواختاری و رپرتواری این دو از سوی دیگر از عمده مشکلات ما در پدید آوردن این مجموعه بود. پس هریک می بایست از سرزمینی که تا آن روز در آن زندگی می کردیم دور می شدیم و به شهری غریب می رسیدیم. ما ، سه ، از سرزمین مادری خویش رخت بر بسته و در شهری جدید سکنی گزیدیم. همدیگر را یافتیم ، ساختیم و با هم نواختیم. قبل از ساخت قطعات ، مهم ترین نکته ، دست یافتن به یک زبان مشترک بود که با ممارست و همنشینی بدان دست یافتیم. پس از آن در جست و جوی حس مشترک بودیم و برای وصل به این مطلوب تصمیم به ضبط گروهی (بطور همزمان) گرفتیم. از این رو کلیه قطعات از ابتدا تا انتها یکسره و بدون اصلاح ضبط شده و بر این اساس می توان گفت : در هیچ یک از این قطعات تکنولوژی در خدمت اجرا قرار نگرفته است. (شاید وجه تسمیه این اثر نیز همین باشد : « در اوست آنچه در اوست» )
نکته قابل ذکر ، قطعه ی ضربی نهاوند است که مقدمه آوازی آن را براساس نواخته ای از استاد منیر بشیر اجرا کرده ام و در این قطعه چون بسیار تحت تاثیر مکتب عود نوازی عراق و به خصوص شیوه منحصر به فرد استاد منیر بشیر بوده ام به روح آن استاد ماندگار و بی بدیل تقدیمش می دارم. در پایان به حکم انصاف لازم می دانم از ارد انزابی پور که در ضبط این مچموعه مشفقانه و متبحرانه ما را همراهی نمود و همچنین از آقای رضا مهدوی ، ریاست محترم مرکز موسیقی حوزه هنری نهایت سپاس را داشته باشم »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

چهارمضراب

8:15
27
2

کوزه

8:02
13
3

آفرو

3:21
13
4

اپوس

4:31
7
5

آسیای لاتین

7:14
8
6

مقدمه و ضربی نهاوند

8:07
8
7

لوت

7:41
10

آلبوم های دیگر سعید نایب محمدی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter