نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دور تا نزدیک

دور تا نزدیک

اثری از :
هوشنگ کامکار

آهنگساز:
هوشنگ کامکار

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1388

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

هوشنگ کامکار – آهنگساز : « ترجیح میدهم زیاد درباره ی موسیقی آلبومی که پیش رو دارید صحبت نکنم و این امر را به شنوندگان بسپارم. پس از به پایان رساندن آلبوم قبلی ام – منظومه های سمفونیک – در فکر آن بودم که مسیر برخی از سبک های مختلف ادبیات ایران را همراه با هماهنگی موسیقی نشان دهم. نام این پروژه را ” دور تا نزدیک” هم از همین ایده گرفته شد. کوتاه سخن ، اثری است به سبک موسیقی ملی ایران که برای سازهای ارکستر سمفونیک ، سازهای ایرانی ، آواز و گروه کر بر اساس ملودی هایی مناسب با مضامین اشعار دوره های مختلف تصنیف شده است. در این جا لازم می دانم از دوست عزیز و شاعر بلند آوازه ی معاصر احمدرضا احمدی به پاس تشویق ها و نیز شعر بسیار زیبایی که در اختیارم گذاشت و قبول دکلمه ی اشعار خود و دیگر شاعران نامدار این مجموعه تشکر نمایم و آلبوم “دور تا نزدیک” را به اوتقدیم می کنم. این امر مرا بر آن داشت با توجه به نام این مجموعه و ایده ی اصلی شکل گیری آن بیشتر درباره ی شاعران این آلبوم و سبک کارشان صحبت شود تا صرفاً موسیقی.
ابتدا به سراغ خاقانی و قصیده ی معروفش ایوان مدائن رفتم و بعد حافظ و نیما یوشیج و احمدرضا احمدی که هرکدام سبک های ویژه ی خود را دارند. موسیقی نیز مطابق با شیوه ی انتخاب شاعران ابتدا از سادگی بافت و هارمونی و ارکستراسیون و نیز گردش ملودی ها به ترتیب ، ظاهری نسبتاً پیچیده با درون ساده پیدا می کنند. قطعه ی “در کمین اندوه” به دلیل شیوه ی شعری احمدرضا احمدی و در واقع شکستن قید و بندهای شعر کلاسیک و حتی نیمایی آن ، برایم تا حدی مشکل و تجربه ای باز جدیدتر از “در گلستانه” و “شباهنگام” بود.
امیدوارم که بتوانم در این راه دشوار قدیمی دیگر بردارم و موسیقی ام جوابگوی این همه زیبایی باشد و قدرت بیان تصویر و مفاهیم اشعار را داشته باشد»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

ایوائن مدان

11:06
99
2

عهد شباب

10:32
68
3

مهتاب

11:12
28
4

در کمین اندوه

19:18
26

آلبوم های دیگر هوشنگ کامکار

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.