نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
بی غبار عادت

بی غبار عادت

اثری از :
اردشیر کامکار

آهنگساز:
اردشیر کامکار

سبک: تکنوازی و دونوازی > سنتی

تاریخ انتشار: 1387

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

بخشی از یادداشت استاد هوشنگ کامکار در رابطه با این آلبوم : « تنوع ریتمیک یکی از شاخص های مهم این اثر است که در آن علاوه بر ریتم های رایج از ریتم های پیچیده ای چون پنج ، هفت و هشت ضربی و حتی گاهی کنار هم قراردادن ریتم های دو ضربی و چهارضربی با تاکید بر ضرب های قوی ابتدایی هر میزان استفاده شده است. قطعات ریتمیک که با تنظیم جذاب و مهارانه ، برای دو کمانچه تنظیم شده اند ، علاوه بر جنبه هایی ازموسیقی پلی فونیک (چند صدایی) از بسط و گسترش موتیف های کوتهای سرچشمه گرفته اند که هر کام معرف نوعی موسیقی مقامی و محلی است و در کل فرمی دایره وار را مرکزیرت مشخص بداهه نوازیها را به وجود آورده اند.
اردشیر کامکار در این ثر همانند دیگر آثارش از کلیه امکانات صوتی و تکنیکی ساز کمانچه به شکلی زیبا استفاده کرده است. نحوه ی درست آرشه کشی و اصوات شفاف هریک از نت ها بدون پارازیت های ناشی از به هم خوردن سیم ها ، استفاده از تمام قسمت های آرشه و نیز استفاده از تمام پوزیسیون های ممکن روی تمام سیم ها دامنه ی وسعت صوتی ساز او را افزایش داده و از دیگر مشخصات مهم این اثر است.
در این اثر شروین مهاجار همپای راهنما و استفاده خود قدرت نوازندگی و امکانات تکنیکی خود را به خوبی به نمایش گذاشته است. همراهی کامبیز گنجه ای نوازنده چیره دست تنبک و کوبه ای نواز خوش قریحه همایون نصیری از دیگر نقاط قوت این اثر است. احساس ریتمیک قوی و تکنیک عالی و تنوع اصوات کوبه ای به کمک دو نوازی کمانچه آمده و بدان درخششی  خاص بخشیده است. »
نوا یاب : « “بی غبار عادت” آلبومی بسیار زیبا از حاصل دو نوازی کمانچه به همراه سازهای کوبه ای است که در آن موسیقی هایی سنتی و محلی اجرا می شود. اردشیر کامکار آهنگساز این آلبوم می باشد»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

طلوع

8:22
585
2

مازندران

5:38
190
3

چمری

6:31
163
4

آواز شور

5:10
155
5

تند باد

4:46
118
6

آواز اوج

5:41
98
7

هی مرو

4:33
105
8

خلاء

0:47
92
9

رقص آتش

7:27
146

آلبوم های دیگر اردشیر کامکار

آلبوم های دیگر از همین سبک

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.