نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
آواز خاک

آواز خاک

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: اسفند 1390

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

فردین کریم خاوری – آهنگساز : « واژه موسیقی تلفیقی را در سه دهه اخیر بارها شنیده ایم ، نوازندگان و آهنگسازان این مرز و بوم در این حیطه آثاری را خلق نموده اند که در این آثار سنت و مدرنیسم در کنار هم قرار گرفته است. امروزه می توانیم از واژه موسیقی پست مردن در رشته های مختلف هنر تجربی استفاده کنیم. پست مدرن نه تنها در رشته های مختلف هنر بلکه در رشته هایی که با هنر مرتبط نمی شوند مانند اقتصاد ، سیاست و مسائل اجتماعی و… هم وارد شده است. اما ویژگی بارز پست مدرن در این است که سنت را با علم روز مانند تار و پود فرش که در هم تنیده شده در کنار هم داشته باشیم و این بدان معنی نیست که حتماً سازهای ایرانی و سازهای ملل مختلف در کنار هم قرار بگیرند. عوامل زیادی را در موسیقی پست مدرن میتوانیم بر شماریم. از جمله فرم ، قالب و تنوع در ریتم ، تنوع در ترکیب سازها و تنوع در جملات و… به زعم من اگر بتوانیم امکان شناخت تکنیک قوی نوازندگی را برای شنونده فراهم کنیم و حتی فقط با یک ساز این کار را انجام دهیم ، میتوانیم بگوییم که موسیقی ایرانی در آغاز یک حرکت نو است؛ ولی هیچگاه نباید از اصل موسیقی ایرانی که همان سنت ماست دور شویم چون هر حرکت جدید باید با شناتخت کامل و خلاقیت همراه باشد.
قطعات این مجموعه بیشتر به صورت بداهه اجرا شده و تمام تلاش بر این بوده قدم هایی هرچند کوچک در زمینه موسیقی پست مدرن برداشته باشم. هرچند در آثار قبلی مانند دردی کشان ، باز باران و حتی خروش بحر ، سعی ام بر همین موضوع بوده که قطعات کاستی هایی داشته است. حال قضاوت را به عهده شنوندگان فهیم می گذارم. تابستان ۱۳۹۰ »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

خلوت دل

4:05
100
2

پرواز

4:53
45
3

طلوع 1

2:15
29
4

طلوع 2

5:02
23
5

بیم و امید 1

6:50
41
6

بیم و امید 2

4:37
12
7

آواز خاک

5:09
26
8

موج تا موج 1

1:55
21
9

موج تا موج 2

4:13
19
10

از پس حصار 1

1:36
11
11

از پس حصار 2

1:56
9
12

خراسان 1

2:04
18
13

خراسان 2

6:32
16

آلبوم های دیگر فردین کریم خاوری

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.