نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آتش عشق

آتش عشق

اثری از حسین عمومی

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: فروردین 1389

ناشر: ماهور

هنرمندان

حسین عمومی : « مثنوی معنوی یکی از پنج کتاب جلال الدین محمد بلخی (مولانا) است.  این کتاب در هفت دفتر تنظیم شده است و مانند تمام مثنویات در شعر فارسی ، هر دو مصراع در هر بیت دارای قافیه و ردیف مشترک اند. مثنوی معنوی بر وزن یکی از شعبات وزن رمل و در هر مصراع به ترتیب زیر است :
فاعلاتن / فاعلاتن / فاعلات
مجموعه ردیف موسیقی کلاسیک ایرانی دارای ۱۲ سیستم مُدال است. این مچموعه در ردیف آوازی شامل حدوداً ۱۵۰ جزء سیستم است که گوشه نامیده می شوند. حدوداً تعداد یک سوم از گوشه ها مُعرف فضاهای باز موسیقایی هستند و مانند سیستم های باز عمل می کنند و خواننده در اجرای آنها آزادی بیشتری دارد. این گوشه ها را میتوان  گوشه های باز نامید. سایز گوشه ها تابع وزن شعری و الگوهای نغمگی هستند و آزادی تغییر در الگوهای نغمگی آنها برای خواننده کمتر و محدودتر است. این گوشه ها را به نام گوشه های بسته می شناسیم که همواره در فضای موسیقایی یک یا چند گوشه ی باز مربوط به ۱۲ سیستم موسیقی ایرانی بر پایه ی وزن شعری و الگوی نغمگی خاص اجرا می شوند.
گوشه ی مثنوی جزو گوشه های بسته به حساب می آید که در فضاهای موسیقایی گوشه های باز با رعایت وزن شعری ، که همانا وزن اشعار مثنوی معنوی است ، با الگوهای نغمگی خاصی اجرا می شود. نسخه های مختلف از مثنوی معنوی دردست است که به وسیله ی اشخاص مختلف در طی قرون گذشته دست نویسی شده است. دو بیت اول به شکل زیر خیلی متدوال و شناخته تر شده است :
بشنو از نی چون حکایت می کند/از جدایی ها شکایت میکند
کز نیستان تا مرا ببریده اند/ از نفیرم مرد و زن نالیده اند
و یا در خسه قدیمی موجود در موزه ی قونیه :
بشنو این نی چون حکایت میکند /از جدائی ها حکایت می کند
کز نیستان تا مرا ببریده اند/ در نفیرم مرد و زن نالیده اند
در این آلبوم هر دو شکل این ابیات اجرا شده است. مثنوی مانند سایز اوزان شعری میتواند بر پایه ی ریتم های مختلف موسیقی اجرا شود. در این آلبوم یکبار برپایه ی ریتم ۷ ضربی و یکبار با وزن آزاد اجرا شده است. غزلی از شیخ فریالدین عطار نیز با همین وزن با ۶ ضربی با عنوان تصنیف مست مست اجرا شده است. غزلی از حافظ را نیز به صورت شعرخوانی و آواز بر پایه وزن شش و هشت معروف به چهارمضراب اجرا کرده ام.
این آلبوم ضبط اجرای کنسرتی در مونترال در سال ۲۰۰۵ است که در آن کیا طبسیان با سه تار و ضیاء طبسیان با نکبگ قابل کوک و دف مرا همراهی کرده اند. این کنسرت پس از دو روز تمرین مشترک انجام گرفته و بیشتر قسمت هیا آن به صورت بداهه نوازی اجرا شده است. فروردین ۱۳۸۹ »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

درآمد

1:44
31
2

پیش درآمد

2:20
11
3

مثنوی شور

0:59
8
4

شرح مثنوی

0:45
8
5

آتش عشق

7:51
19
6

زیرکش سلمک

0:42
2
7

چهارمضراب، شعر و آواز

11:21
6
8

حسینی

1:05
1
9

مثنوی کرد بیات

5:52
2
10

مقدمه زرد ملیجه

2:05
3
11

زرد ملیجه

3:47
4
12

فرود

0:15
2
13

شرح شعر عطار

0:34
2
14

تصنیف مست مست

5:45
9

آلبوم های دیگر حسین عمومی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter