نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

تصنیف می دانم

تصنیف می دانم

از آلبوم آسمان عشق

اثری از محمدرضا شجریان

آهنگساز:
محمدرضا شجریان

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: مهر 1370

ناشر: دل آواز

هنرمندان

به گرد دل همی گردی ، چه خواهی كرد ؟ میدانم
چه خواهی كرد؟ دل را خون ، رخ را زرد؟ میدان
یكی بازی برآورید كه رخت دل همه بردی
چه خواهی بعداز این بازی دژر آورد؟ میدان
به حق اشك گرم من، به حق آه سرد من 
كه گرمم پرس چون بینی ، كه گرم از سرد میدانم
مرا دل سوزد و سینه ترا دامن، این فرق است 
كه سوز از سوز و دود از دود و درد از درد میدانم
به دل گویم كه چون مردان صبوری كن ، دلم گوید :
نه مردم نی زن گر از غم ز زن تا مرد میدان 
دلا چون گرد بر خیزی زهر بادی ، نمی گفتی 
كه از مردی برآوردم زدریا گرد میدانم

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.