نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
بهروز الوندی پور

بهروز الوندی پور

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 0

تولد: 1338 در تهران

بهروز الوندی پور مدرس و نوازنده ساز «نی» متولد ١٣٣٨ در یکی از محله های شمیران در یک خانواده اهل هنر چشم به جهان گشود. در هشت سالگی به خاطر علاقه وافر به موسیقی، به ساز سنتور روی آورد و تحت تعلیم پدر و برادر بزرگتر (که هر دو نوازنده سنتور بودند) قرار گرفت.

ولی پس از یک سال تحت تاثیر نی سحرانگیز استاد حسن کسائی، به ساز نی روی آورد و در سال ١٣٥١ (سیزده سالگی) اولین کنسرت خود را با حمایت بزرگواران استاد شاپور رحیمی (ردیف دان) و اسماعیل الوندی پور در گروه نوازندگان بزرگسال اجراء نمود و دومین کنسرت خود را در شانزده سالگی در قالب گروه بزرگی به سرپرستی فرخ مظهری و با مسئولیت کانون پرورش فکری در سال ١٣٥٤ اجرا نمود.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.