نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
بزم بی جانان

بزم بی جانان

اثری از :
پدرام درخشانی

آهنگساز:
پدرام درخشانی

سبک: تلفیقی

تاریخ انتشار: اسفند 1395

ناشر: نشر و پخش جوان

هنرمندان

"بزم بی جانان" نام جدیدترین اثر پدرام درخشانی هنرمند نام آشنا در ساخت موسیقی های تلفیقی است. در اثر فعلی همانطور که خود ایشان در توضیحات آلبوم ابراز کرده اند، بیشتر از آنکه از سازهای فیزیکی استفاده شود از اصوات الکترونیک و مجازی استفاده شده است و استفاده از نرم افزارهای آهنگسازی در دستور کار قرار گرفته است. 

پدرام درخشانی در توضیحات اثر می نویسد : « احساس کردم موسیقی من کهنه و یکنواخت شده و دیگر نمی توانم برای کسی ساز بزنم چون ارتباط خودم با سنتورم قطع شده و آن آدم قبلی نیستم. این حس پس از انتشار آلبوم "رومی 3" و با اینکه موفق شدم تندیس بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی سال 91 را بدست بیاورم به من دست داد. بنابراین دست به کار شدم و با تغییر سبک زندگی، دوری از حواشی و اتفاقات روزمره، نگاه به گذشته و آینده و... پی بردم که از زمان عقب افتادم و نیاز دارم به یادگیری بسیار در زمینه موسیقی، دنیا و زندگی در آن. 

"بزم بی جانان" نتیجه 4 سال تلاش شبانه روزی من و گذرارندن دوره ای بسیار سخت می باشد که مهمترین مجموعه ایست که تا این رزمان گردآوری کرده ام و خوشبختانه به دلیل ارتباط بسیار خوبی که در این 4 سال با سنتورم پیدا کردم توانستم اولین آلبوم با "محوریت سنتور" را پس از 34 سال نوازندگی سنتور در میان کارهایم به ثبت برسانم.

غول اینترنت و تکنولوژی دیگر به طور تمام قد مقابل انسان ایستاده؛ گاهی همانند غول چراغ جادو کارهای ناممکن را به آسانی برایمان انجام می دهد؛ دوست و یاری رسان است. ولی ای کاش روح و عواطف انسان را هدف نمی گرفت. ای کاش انسان ها را به طور جمعی و نه فقط تک تک و تک رو هم داشت و ای کاش سرعت زندگی را آنقدر بالا نمی برد که انسان خودش را فراموش کند و جا بگذارد.

هدفم از بیان این مطلب اشاره به این نکته بود که برعکس آثار پیشینم که همیشه تعداد زیادی از هنرمندان حضور داشتند و کارگروهی برای همه لذت بخش بود، صد افسوس که در این آلبوم تنها توانستم از هنرمندان معدودی برای همکاری دعوت به عمل بیاورم. ای کاش آنقدر تنگ نبود که نشود دور هم جمع ش. از این رو چاره ای جز استفاده از نرم افزار نداشتم که خودم همیشه مخالف استفاده از نرم افزار در ضبط موسیقی بودم.»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

بزم بی جانان

6:56
108
2

سبوی سنتور

7:35
43
3

سنتور عصبانی

5:31
65
4

سه گاه من

5:20
28
5

سی و سه پل

6:06
23
6

چهارباغ بالا

4:25
22
7

ذوزنقه

9:49
19
8

بمبک (کوسه)

8:00
27
9

بهترین خلوتگاه

4:09
23

آلبوم های دیگر پدرام درخشانی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.