نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
آواز دشتی
هنرمندان

آلبوم زیبای “آواز دشتی،رستم و اسفندیار” اثری زیبا با گویش بختیاری و موسیقی بختیاری که به صورت ساز و آواز اجرا شده است و در آن اشعاری از باباطاهر و شاهنامه فردوسی خوانده می شود. این اثر از ارزشمند است به آن دلیل که اشعار باباطاهر با گویش بسیار زیبای رضا صالحی خوانده می شود و از طرفی اشعار زیبای شاهنامه فردوسی با گویش بختیاری نیز در بخش دیگر خوانده و این باعث ارزشمندی بسیار بالای این اثر می شود.
رضا صالحی ، خواننده اثر در رابطه با این آلبوم می نویسد :
به نام خداوند جان و خرد
چیزها اندرین نامه بیابند که سهمگین نماید. “علامه قزوینی”
شاهنامه فردوسی شاهکار بی بدیل و گرانسنگ تاریخ کهن ایران زمین است و به دلیل همین گرانسنگی است که از سیلاب حوادث و گزند باد و باران محفوظ مانده است. از دیگر سو با وجود پژوهش های متعدد در شاهنامه شناسی هنوز بخش اعظم آن نیازمند پژوهش ، بازنگری و بازشناسی است. گرچه اغلب ؛ خانه ی پارسی زبانان و به ویژه ایرانیان بعد از کتاب مقدس آسمانی به کتب گرانبهایی از جمله شاهنامه آراسته است اما اهمیت و گرامی داشت این اثر عظیم نزد ایل دلاور و ستوده ی بختیاری از جایگاهی والا برخوددار است که محققاً هنر شاهنامه دانی و شاهنامه خوانی ایشان گواهی صادق بر این مدعاست. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

نی و آواز دشتی

15:05
1302
2

نی و آواز دشتستانی

15:08
472
3

شاهنامه خوانی 1

14:45
702
4

شاهنامه خوانی 2

13:41
328

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.