نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آواز دشتی

آواز دشتی

اثری از رضا صالحی

هنرمندان

آلبوم زیبای “آواز دشتی،رستم و اسفندیار” اثری زیبا با گویش بختیاری و موسیقی بختیاری که به صورت ساز و آواز اجرا شده است و در آن اشعاری از باباطاهر و شاهنامه فردوسی خوانده می شود. این اثر از ارزشمند است به آن دلیل که اشعار باباطاهر با گویش بسیار زیبای رضا صالحی خوانده می شود و از طرفی اشعار زیبای شاهنامه فردوسی با گویش بختیاری نیز در بخش دیگر خوانده و این باعث ارزشمندی بسیار بالای این اثر می شود.
رضا صالحی ، خواننده اثر در رابطه با این آلبوم می نویسد :
به نام خداوند جان و خرد
چیزها اندرین نامه بیابند که سهمگین نماید. “علامه قزوینی”
شاهنامه فردوسی شاهکار بی بدیل و گرانسنگ تاریخ کهن ایران زمین است و به دلیل همین گرانسنگی است که از سیلاب حوادث و گزند باد و باران محفوظ مانده است. از دیگر سو با وجود پژوهش های متعدد در شاهنامه شناسی هنوز بخش اعظم آن نیازمند پژوهش ، بازنگری و بازشناسی است. گرچه اغلب ؛ خانه ی پارسی زبانان و به ویژه ایرانیان بعد از کتاب مقدس آسمانی به کتب گرانبهایی از جمله شاهنامه آراسته است اما اهمیت و گرامی داشت این اثر عظیم نزد ایل دلاور و ستوده ی بختیاری از جایگاهی والا برخوددار است که محققاً هنر شاهنامه دانی و شاهنامه خوانی ایشان گواهی صادق بر این مدعاست. »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

نی و آواز دشتی

15:05
225
2

نی و آواز دشتستانی

15:08
115
3

شاهنامه خوانی 1

14:45
275
4

شاهنامه خوانی 2

13:41
93

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter