نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

ارگ خاموش

ارگ خاموش

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1387

هنرمندان

آلبوم موسیقی «ارگ خاموش» به خوانندگی علی و محمد سعیدی به آهنگسازی فریبرز رستمی و تنظیم قطعات توسط جناب امیر اسلامی می باشد. قطعاتی چون تصنیف شهر بم در دستگاه همایون، ساز و آواز بر اساس اشعاری از شفیعی كدكنی، تصنیف نگاه نهانی در دستگاه دشتی، ساز و آواز شور با شعری از قاآنی و سعدی و تصنیف جان جان در دستگاه دشتی در این آلبوم شنیده خواهد شد. فریبرز رستمی آهنگساز این آلبوم در شناسنامه این اثر ضمن معرفی مكتب آواز اصفهان آورده است:مكتب آوازی اصفهان یكی از برجسته‌ترین مكاتب آوازی موسیقی ردیف دستگاهی ایران است كه طی تاریخ حیات خود خوانندگان توانا و صاحب شیوه‌ای را به جامعه موسیقی معرفی كرده است. برادران سعیدی كه خوانندگی این اثر را بر عهده داشته‌اند ، شاگردان مستقیم فضل‌الله شاه زمانی و محمد‌علی كیانی نژاد نوازنده برجسته نی بوده‌اند. ایشان تاكنون علاوه بر اجراهای متنوع صحنه‌ای، چند تصنیف از زنده‌یاد عبدالحسین برازنده و جمشید برازنده را نیز اجرا كرده‌اند.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

تصنیف شهر بم

10:50
44
2

ساز و آواز

10:15
14
3

تصنیف بم

9:40
12
4

تصنیف نگاه نهانی

6:02
9
5

ساز و آواز

13:17
10
6

تصنیف جان جان

5:14
14

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.