نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
ابریشم طرب

ابریشم طرب

اثری از :
مرتضی گودرزی

هنرمندان

نوازنده دف : مهدی کریمی

“ابریشم طرب” نام آلبوم بسیار زیبایست با آواز و دو تار مرتضی گودرزی که در مقام های موسیقی خراسان اجرا و در انتخاب اشعار از شعرهای حافظ و سعدی و شعرهای فارسی استفاده شده است که این مسئله در نوع خود جالب توجه است و می تواند در برقراری ارتباط بیشتر علاقمندان غیر خراسانی کمک شایانی نماید. البته موسیقی خراسان به خودی خود بسیار زیبا و شنیدنی است و علاقمندان بسیاری در سرتاسر ایران دارد. نوای دو تار مرتضی گودرزی در قطعات آوازی و البته قطعات بی کلام بسیار شنیدنی است که با نوازندگی دف مهدی کریمی همراه بوده است. در ۳ قطعه نیز دو نوازی دو تار را خواهید شنید که مرتضی گودرزی با همراهی استاد جعفر رحمانی این قطعات را اجرا می نماید. امیدوارم لذت ببرید.
سید علیرضا میرعلی نقی در رابطه با این آلبوم می نویسند :
— سفر صوتی در خط زمان —
حوزه ی جغرافیایی – فرهنگی خراسان ، به ویژه خراسان شمالی ، از مهم ترین میدان های تحقیق موسیقیایی شناخته شده است. منطقه ی خراسان بزرگ یک سرزمین موسیقیایی غنی است که تاثیر گذاری آن بر فرم ها و فضاهای موسیقی سنتی ایران نیز (به ویژه برخی اجراهای مهم در ساخته ها و خوانده های موسیقیدانان مشهور در ده سال گذشته) به چشم می آید. موسیقی امروز این سرزمین نیز در کلیت خود ، امتداد سنت قدیم و در بعضی جزئیات (در برخی اجراهای بیست سال گذشته) تاثیر پذیرفته از فضای موسیقی معاصر است.
آنچه که در این آلبوم بیش از هر چیز قابل توجه است ، اجراهای مقام هایی است که تابحال یا اجراه نشده اند و یا به ضبط و نشر نرسیده اند ،نظیر مقام دو نیم دو نیم (جفت جفت) و یا مقام زلیخا؛ از باقی مقام ها هم کامل ترین اجراهای ممکن در شرایط حاضر در این مجموعه شنیده می شود. تسلط فنی مجری این مقام ها در دو تار نوازی ، حضور طبیعی و طولانی او در فضا این موسیقی و مهم تر از همه ، سفر دور و درازی که سال های قبل ، منطقه به منطقه و روستا به روستا در سرزمین پهناور خراسان شمالی داشته ، او را متوجه مطالب و فنون اجرایی متنوعی کرده است که دیگران بهره ی کمتری از آن دارند.
آلبوم حاضر را می توان نوعی دارالتقریب و یا جمع الجمع موسیقی های مهم مناطق خراسان (قوچان،شیروان و دره گز) دانست. شکل و محتوای اجراهای او البته در مجموعه ، تابع سنت های قدیم آن مناطق است، به اضافه ی ابتکارهایی که ذوق شخصی مجری را با توجه به سنت و سال او نشان می دهد و از کنار آن باید با تامل گذشت. از جمله ، اجرای یک نغمه با دو تکنیک جداگانه ، که هدف آن نشان دادن تنوع تکنیک و قابلیت های ناشناخته ی فن دو تار نوازی بوده است. قابل تامل تر این که همه ی اشعار به کار رفته در این آلبوم فارسی اند، حال آن که کلام در موسیقی خراسان ِ شمالی ، ترکی و کردی کرمانجی است.
مرتضی گودرزی (متولد ۱۳۵۸،قوچان) از آخرین بازماندگان و نگهدارندگان هنر خنیاگری موسیقی خراسان شمالی است. دو تار نوازی را از کودکی آغاز کرده و در ابتدای نوجوانی جوایز متعددی را از جشنواره های گوناگون موسیقی دریافت کرده است. او از جوان ترین نوازندگانی بود که به دریافت دستخط تایید از استاد بزرگ ، حاج قربان سلیمانی نائل شد. صلابت و منطق تعلیمات حاج قربان ، شیرینی و ملاحت مطالب استاد زنده یاد ستار زاده ف و خوشه چینی دقیق و سنجیده ی او از نوازندگان و خوانندگان متعدد در جای جای زادگاهش ، از او هنرمندی جدی ساخته که توصیفش را بهتر است از صدای ساز و آوازش شنید. این اولین آلبوم تکنوازی و خوانندگی اوست که قابلیت های هنری این خنیاگر جوان و با پشتوانه را نمایان می سازد.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو

آلبوم های دیگر مرتضی گودرزی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.