نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
تست متن
پرده ی عشاق

پرده ی عشاق

اثری از :
حمیدرضا نوربخش

آهنگساز:
فرامرز پایور

هنرمندان

« ۱- طبق روال همیشگی اغلب آثار من، در این اثر نیز کل تصانیف و قطعات سازی و آوازی اجرا شده از یک ساختار واحد موسیقی دستگاهی پیروی می کند. کار در روی الف با “درآمد” شروع و در روی ب به “اوج” می رسد و موسیقی در یک ارتباط درونی با مضمون و محتوای اشعار تنظیم و اجرا شده است. شاهد مثال کلمات “هی هی” و “بجو” در بیت سوم و “تو چه باغی” در بیت هفتم و جواب به هنگام نی در پاسه به جمله ی مولانا آنجا که می فرماید “بیاموز تو از نی” در تصنیف “باغ سحرگاهی” و یا در “تصنیف پرده ی دیگر” آنگاه که می فرماید”ذره وار آمد به رقص” موسیقی ریتم خاص شادمانی و سماع را القاء می کند و در تصنیف بروید که به مرحوم شیدا منسوب است قسمت برگردان آن به جای کلمات جانم و عمرم ، از ترجیع بند جدیدی متناسب با اشعار مولانا استفاده شده است و نیز از به کار بردن حروف اضافه “واو” که بیانی نامناسب با شان ادبیات فاخر ایران زمین است حتی الامکان احتراز شده است و خواننده با همان بیان ادبیانه ای که در قرائت و دکلمه اشعار بزرگان لازم است اشعار را اجرا نموده است.
۲- در این اثر برای اولین بار خواننده ای به جامعه ی موسیقی ایران معرفی می شود که هرچند از سابقه ای طولانی برخوردار نیست اما دارای صدایی گرم و سرشار از احساس می باشد و با تحریرهای پر و زیبا بیان مفاهیم را با کمال دقت در کار خود لحاظ می نماید. من برای آقای نوربخش با این توانایی ها آینده ی درخشانی پیش بینی می کنم. امید است با علاقه و پشتکار تحصیلات و تمرینا خود را همچنان استمرار بخشد و خوشتن را از انحرافات محافل هنری حفظ نماید. مهر ماه ۱۳۷۳ – فرامرز پایور »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

مقدمه ی تصنیف

3:57
203
2

تصنیف باغ سحرگاهی

6:15
114
3

درآمد

1:50
61
4

چهارمضراب دشتی

4:25
85
5

تار و آواز

9:25
112
6

تصنیف بت عیار

3:46
80
7

مقدمه ی عشاق

1:32
54
8

تکنوازی نی

1:12
198
9

تصنیف پرده ی عشاق

3:45
87
10

دو ضربی عشاق

2:07
55
11

سنتور و آواز

11:42
106
12

تصنیف ای حریفان

7:52
51
13

رنگ

0:58
28

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.