نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

پرده ی عشاق

پرده ی عشاق

اثری از :
حمیدرضا نوربخش

آهنگساز:
فرامرز پایور

هنرمندان

« ۱- طبق روال همیشگی اغلب آثار من، در این اثر نیز کل تصانیف و قطعات سازی و آوازی اجرا شده از یک ساختار واحد موسیقی دستگاهی پیروی می کند. کار در روی الف با “درآمد” شروع و در روی ب به “اوج” می رسد و موسیقی در یک ارتباط درونی با مضمون و محتوای اشعار تنظیم و اجرا شده است. شاهد مثال کلمات “هی هی” و “بجو” در بیت سوم و “تو چه باغی” در بیت هفتم و جواب به هنگام نی در پاسه به جمله ی مولانا آنجا که می فرماید “بیاموز تو از نی” در تصنیف “باغ سحرگاهی” و یا در “تصنیف پرده ی دیگر” آنگاه که می فرماید”ذره وار آمد به رقص” موسیقی ریتم خاص شادمانی و سماع را القاء می کند و در تصنیف بروید که به مرحوم شیدا منسوب است قسمت برگردان آن به جای کلمات جانم و عمرم ، از ترجیع بند جدیدی متناسب با اشعار مولانا استفاده شده است و نیز از به کار بردن حروف اضافه “واو” که بیانی نامناسب با شان ادبیات فاخر ایران زمین است حتی الامکان احتراز شده است و خواننده با همان بیان ادبیانه ای که در قرائت و دکلمه اشعار بزرگان لازم است اشعار را اجرا نموده است.
۲- در این اثر برای اولین بار خواننده ای به جامعه ی موسیقی ایران معرفی می شود که هرچند از سابقه ای طولانی برخوردار نیست اما دارای صدایی گرم و سرشار از احساس می باشد و با تحریرهای پر و زیبا بیان مفاهیم را با کمال دقت در کار خود لحاظ می نماید. من برای آقای نوربخش با این توانایی ها آینده ی درخشانی پیش بینی می کنم. امید است با علاقه و پشتکار تحصیلات و تمرینا خود را همچنان استمرار بخشد و خوشتن را از انحرافات محافل هنری حفظ نماید. مهر ماه ۱۳۷۳ – فرامرز پایور »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.